PALKO Automotive

Neděláme kompromisy. Žijeme sice v 21. století, přesto jsme neváhali využít precizní postupy ruční výroby, které se od vzniku prvního vozu vylepšovaly a daly vzniknout mnoha závodním legendám. Dlouhé roky existovalo FTR jen v našich hlavách. Až v roce 2013 jsme se po letech snění pustili do výroby jedinečného rámu auta. Od té doby jsme určitě prošli víc slepých uliček než těch správných, ale nelitujeme toho. Zvolili jsme si tu nejtěžší možnou cestu, ale jedině díky tomu nám pod rukama vzniklo něco výjimečného. Znovuzrozená legenda.

Daniel Palko

Vizionář, snílek, mecenáš. Právník a zároveň renezanční muž, bez kterého by projekt FTR vůbec nevznikl. Na úplném začátku stál jeho sen o tom, že by jednou mohl sedět za volantem Ferrari 250 Testa Rossa. To považuje za stejnou ikonu, jakou je v uměleckém světě Michelangelova socha Davida. Auta jsou pro něj o energii a emocích. Proto stvořil FTR, protože pocitu, že řídíte legendu, se nic nevyrovná.

Oldřich Očenášek

Technický mozek FTR. Člověk, který zná toto jedinečné auto do posledního šroubku. Nejprve ho totiž do posledního detailu postavil ve své hlavě. První exemplář potom také kompletně smontoval. Celý jeho život se točí kolem aut. Vyučil se automechanikem, vedl znalecký ústav zaměřený na auta a všechny zkušenosti, které nabral, vložil do vývoje FTR. Člověk, který dokáže měnit vize na realitu.